برای مشاهده تصاوبر جدید به کانال تلگرام رسمی صنایع لوستر مینیاتور بپیوندید

تاثیر افزایش قیمت جهانی مس بر قیمت محصولات تولیدی صنایع لوستر مینیاتور


پس از پیروزی دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان و شکست دموکراتها در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس نمایندگان آمریکا، به دلیل شدت گرفتن نااطمینانیها در بازار، تقاضا برای طلا بهعنوان یک دارایی مطمئن افزایش یافت و این امر رشد قیمتها را در پی داشت، اما پس از سخنرانی ترامپ در جشن پیروزی خود که با لحن ملایمتر همراه بود، بازارها آرام شدند و همراه با بهبود شاخص دلار، رشد  بازارهای سهام ایالاتمتحده و افزایش ناگهانی بازدهی اوراق قرضه، قیمت طلا نیز عقبنشینی کرد.
با عقبنشینی ارزش طلا ، بورس فلزات لندن ثبت قیمتهای باورنکردنی مس، نیکل، روی، سرب و آلومینیوم را تجربه کرد . در این میان، بازار مس تحت تأثیر نتیجه غیرمنتظره انتخابات آمریکا و تقویت انتظارات در مورد افزایش تقاضای فلزات در این کشور رشد فوق العاده زیادی را تجربه کرد و حتی قیمت در  21 آبان بالای 6000 دلار رسید.

نمودار نوسانات قیمت مس

اما افزایش بهای مس تنها به انتخابات آمریکا مربوط نمی شود ، در حقیقت، روند افزایشی قیمت مس پیش از انتخاب ترامپ شروع شده بود و بهتر شدن  فضای روانی در شرایط بازار که خود نتیجه انتشار دادههای مطلوب  اقتصادی در چین است و همچنین کاهش حدود 21 هزار تنی ذخایر انبارهای بورس فلزات لندن در سه روز پایانی هفته گذشته در کنار اخبار منتشر شده از آمریکا ، باعث رشد 16 درصدی قیمتها شد. شاید تنها دلیلی که باعث شد قیمت مس از روند افزایشی خود صرفه نظر کند بلاتکلیفی در خصوص انتخابات آمریکا و نگرانی از پیروزی ترامپ بود. بازار کالاهای اساسی که با انتخاب ترامپ ابتدا در شوک فرو رفت با سخنرانی ترامپ در جشن پیروزیاش روند صعودی به خود گرفت؛ صعودی که بر موج مثبتی از انتظارات و امیدها به تغییرات بنیادی برای بهبود اوضاع اقتصاد جهانی قرار گرفت.   به نظر میرسد رشد قیمت مس در طی روزهای اخیر فارغ از هیاهوهای سیاسی به خاطر بهبود وضعیت اقتصادی جمهوری خلق چین بوده است و در صورتی که چین بتواند رشد اقتصادی مورد نظر خود را تا پایان سال محقق کند ، باید منتظر تثبیت قیمت مس در سطوح بالا باشیم.

با تغییر و افزایش ناگهانی  قیمت مس ،طبیعی است که بهای فلزات برنج و برنز هم دچار افزایش ناگهانی شود و این بر قیمت لوسترهای برنزی و برنجی در بازار تاثیر مستقیم دارد . شرکت تولیدی صنایع لوستر مینیاتور به عنوان تولیدکننده لوستر های برنزی و برنجی بر خلاف سیاست های کلی شرکت ، مجبور به افزایش 5 تا 15 درصدی قیمت لوسترهای برنزی و برنجی تولیدی شده است . این افزایش قیمت صرفا به دلیل افزایش بهای تمام شده لوسترهای تولیدی صورت می گیرد و به معنای افزایش سود صنایع لوستر مینیاتور نمی باشد .

به اطلاع مصرف کنندگان گرامی هم می رسانیم که همواره در چنین شرایطی ، افراد سودجو وضعیت بازار را برای عرضه لوسترهای از جنس آلمینیوم ، آهن ، زاماک و سایر آلیاژهای مشابه به جای برنز و برنج مناسب ارزیابی می کنند و این طیف از اجناس تقلبی در بازار زیاد می شود . لطفا جهت تشخیص اصالت برنز و برنج به مقاله ای که در این زمینه نوشته شده است مراجعه فرمایید .


بازگشت به صفحه اخبار

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به لوستر مینیاتور است

Copyright © 2015 MiniatureLuster Design by Mr & Miss Mohebbi.

Telegram LinkedIn Google-Plus  Instagram facebook rss  Blogger